Українців запрошують долучитися до вибору назви для першої національної великої мовної моделі (LLM), яку створюють як основу для майбутніх цифрових сервісів. Голосування вже триває у застосунку Дія і завершиться 29 березня.
Проєкт розробляють у Міністерство цифрової трансформації України спільно з Київстар. Йдеться про створення власної великої мовної моделі — своєрідного «ШІ-мозку», який стане базою для нових цифрових продуктів.
Очікується, що система зможе краще розуміти український контекст, діалекти та історичні особливості. Це має покращити якість взаємодії користувачів із сервісами та зробити їх більш адаптованими до української аудиторії.
У Мінцифрі наголошують, що майбутня модель стане основою для сервісів, якими користуватимуться мільйони українців.
Назву для моделі обирають самі українці. Раніше активні юзери запропонували понад три тисячі варіантів, із яких до фіналу відібрали десять:
- Сяйво (Siaivo);
- Питай (Pytai);
- Слово (Slovo);
- Дзвінка (Dzvinka);
- Говерла (Hoverla);
- Шипіт (Shypit);
- Шукай (Shukai);
- Ядро (Yadro);
- Кавун (Kavun);
- Гомін (Homin).
Проголосувати можна в застосунку “Дія” у розділі “Сервіси” → “Опитування”. У Мінцифрі наголошують, що участь у голосуванні — це можливість долучитися до створення українського ШІ.
Раніше ми розповідали, що Укрзалізниця зупинятиме поїзди під час тривоги та евакуйовуватиме пасажирів.
Підписуйтеся на наш Telegram-канал, щоб першими дізнаватися найцікавіші новини!
Популярні статті на нашому сайті:
