В Україні офіційно припинили обіг банкнот номіналами 1, 2, 5 та 10 гривень. Відтепер ці паперові гривні не є платіжним засобом і не приймаються для розрахунків у магазинах, закладах сфери послуг та під час готівкових операцій.
Як повідомили в Національний банк України, мова йде про банкноти старих зразків, які фактично майже зникли з повсякденного обігу. Причина – швидке зношування та низька потреба в розрахунках, адже їх уже кілька років замінюють відповідні монети.
Натомість в обігу залишаються монети номіналами 1, 2, 5 і 10 гривень, які продовжують використовуватися без жодних обмежень.
Разом із цим українці мають можливість обміняти вилучені з обігу банкноти. У відділеннях банків України це можна зробити до 26 лютого 2027 року, в уповноважених банках – до 28 лютого 2029 року. У Національному банку України обмін здійснюється без обмеження строків.

Раніше ми розповідали, коли святкуємо Великдень у 2026 році та чи буде вихідний для українців.
Підписуйтеся на наш Telegram-канал, щоб першими дізнаватися найцікавіші новини!
Популярні статті на нашому сайті:
